Om oss

Vi är ett kvinnligt affärsnätverk i Sjuhärad, och vi träffas minst tio gånger per år och utbyter idéer, kontakter och lyssnar på kvinnliga föreläsare.

MÅNGA SPÄNNANDE KONTAKTER

Hos oss får du mycket inspiration och lär känna många spännande kontakter. Därför är det också viktigt att du som medlem är aktiv, går på våra möten, läser på hemsidan och Facebook-sidan regelbundet och engagerar dig i arbetet med att skapa kontaktytor. Det vinner vi alla på!

Var beredd på att bli inspirerad men även på att inspirera andra. 

Vi lovar att det kommer att bli roligt också!

MÖTEN

Vi träffas på Sinnenas Hus, Yxhammargården eller på Almenäs i Borås, mellan kl 15.00 och 17.00, men för att säkert veta plats och tid för nästa möte titta bland våra aktiviteter.

Här träffas vi och nätverkar, bjuder med gäster och lyssnar på en föreläsning i något spännande ämne.

 

Varje år bjuder vi in till 9 föreläsningar + 1 halvdags utbildning. Då ingår lätt förtäring, dryck, kaffe och kaka.

AVGIFT

Årsavgift 2.800 kr/år. Första året betalar du även 100 kr i medlemsinsats.

GÄSTER

Mötena blir extra roliga när vi har många gäster, och det är en del av medlemskapet att bjuda in dem. Gästen betalar 250 kr före mötet. Gäster kan besöka oss två gånger innan de blir medlemmar.

Du kan som gäst betala via Swish eller bankgiro och betalningen ska vara oss tillhanda senast måndag samma vecka som mötet är.

SWISH: 123–592 43 78 
BG: 376–5401 (senast fredagen innan)

STYRELSEN

Nadja Törnblad

Position: Ordförande
Tel: 0733 – 571523
Mail: nadja@hovaliden.se
Företag: Hovaliden Design AB

Johanna Lycken

Position: Sekreterare
Tel: 0736-20 60 03
Mail: johanna.lycken@joly.se
Företag: JoLy

Anna-Karin Nilsson

Position: Kassör

Tel: 033-24 72 30
Mail: ak@solomio.se 
Företag: Solomio Ekonomi AB

Marie Nyström-Rahner

Position: Ledamot
Tel: 033 – 442480
Mail: marie@etcweb.se
Företag: Etcetera Offset & digitaltryck

Maria Alriksson

Position: Ledamot
Mail: maria@alrikssons.se
Företag: Alrikssons Betong AB

Erika Quist

Position: Ledamot
Tel: 0767-77 66 03
Mail: erika.quist@ekbergsstad.se 
Företag: Ekbergs Fönsterputs & Städ

VÅRA MEDLEMMAR

Amanda Follin

Företag: Endorfinkliniken
Bransch: Osteopat

Kontakt: amanda@endorfinkliniken.com

Amelie Honk

Företag: Masaya AB
Bransch: Webbstrategi och design

Kontakt: amelie@masaya.se

Anki Karlsson Torstensson

Företag: Protex AB
Bransch: Profilreklam

Kontakt: anki@protexab.com

Anna-Karin Nilsson

Företag: Solomio
Bransch: Ekonomi

Kontakt: ak@solomio.se

Anne Karlsson

Företag: Jensen Sweden AB
Bransch: Maskiner, Tvätteriindustri

Kontakt: anne.karlsson@jensen-group.com

Anneli Andersson

Företag: Treac AB
Bransch: Inköp och Design

Kontakt: anne-li.andersson@hotmail.com

Camilla Samsjö

Företag: Concept by Camilla AB
Bransch: Produktdesign och Yoga

Kontakt: camilla.samsjo@gmail.com

Catharina Nord

Företag: IPM Ulricehamn
Bransch: Kommunikationsbyrå
Kontakt: catharina@ipmulricehamn.se

Catrin Ljung

Företag: Borås Tidning
Bransch: Nyhetsmedia
Kontakt: catrin.ljung@bt.se

Darya Anisi

Företag: Ledarkapacitet
Bransch: HR och Coachning
Kontakt: darya.anisi@ledarkapacitet.se

Erika Quist

Företag: Ekbergs Fönsterputs
Bransch: Städ

Kontakt: eeq@ekbergsstad.se

Eva Edgren

Företag: Mary Kay
Bransch: Hudvård

Kontakt: beautydesign@telia.com

Frida Jungmalm

Företag: Eton Shirts AB
Bransch: Mode

Kontakt: frida.jungmalm@etonshirts.com

Helen Emanuelsson

Företag: Bolon
Bransch: Inredning

Kontakt: helen.emanuelsson@gmail.com

Helene Wennerlund

Företag: Let´s Talk Terapi
Bransch: Terapeut

Kontakt: info@letstalkterapi.se

Jeanette Lyckviken

Företag: Svegmark of Sweden
Bransch: Digital försäljningsutveckling

Kontakt: j.lyckviken@gmail.com

Jenny Nilsson

Företag: Cellbes
Bransch: Mode

Kontakt: jen.nilsson@telia.com

Jenny Sörling

Företag: Jenny Sörling Kommunikation AB
Bransch: Kommunikation

Kontakt: jenny@skommunikation.se

Johanna Jörgner

Företag: Rebel Walls
Bransch: IT - Retail/Ehandel

Kontakt: aj.jorgner@gmail.com

Johanna Lycken

Företag: JoLy
Bransch: Projektledning

Kontakt: johanna@creditab.se

Karin Andresen

Företag: KAnd Advise AB
Bransch: Effektiva ledsystem

Kontakt: karin.andresen@kandadvise.se

Katarina Ysander

Företag: Ysan Grafisk form & foto
Bransch: Grafisk form

Kontakt: ysan@ysan.se

Katja Larsson

Företag: Borås Pilatescenter
Bransch: Pilates

Kontakt: katja@boraspilatescenter.se

Linda Trostek

Företag: Paul Brunngård AB
Bransch: Digitalisering och Retail

Kontakt: linda@trostek.se

Lotta Gustafsson

Företag: Rexel Sverige AB
Bransch: Elgrossist

Kontakt: lotta.gustafsson@rexel.se

Lotta Wallner

Företag: Lowatex AB
Bransch: Textil

Kontakt: lotta@lowatex.se

Madelen Svensson

Företag: Sandberg Wallpaper
Bransch: Inredning

Kontakt: madelen@sandbergwallpaper.com

Malin Barahona

Företag: Helhetens Hus
Bransch: Konsult

Kontakt: malin@helhetenshus.se

Maria Alriksson

Företag: Alrikssons Betong AB
Bransch: Konsult
Kontakt: maria@alrikssons.se

Marie Nyström-Rahner

Företag: Etcetera Offset AB
Bransch: Tryckeri

Kontakt: marie@etcweb.se

Mia Westerlind

Företag: ACG Gruppen
Bransch: HR

Kontakt: mia.westerlind@acg.se

Monica Sandbecker

Företag: Sveba Dahlén AB
Bransch: Bakugnar

Kontakt: monica.sandbecker@sveba.com

Nadja Törnblad

Företag: Hovaliden Design AB
Bransch: Marknadsföring

Kontakt: nadja@hovaliden.se

Neda Babaabadi

Företag: Canvini Management
Bransch: Konsult

Kontakt: neda.babaabadi@gmail.com

Sarah Norving

Företag: Drivhuset
Bransch: Utveckling

Kontakt: sarah.norving@drivhuset.se

Susanne Kjöllerström

Företag: Spira of Sweden
Bransch: Textil

Kontakt: susanne.kjollerstrom@spiraofsweden.se

Tina Nyberg

Företag: Storasyster
Bransch: Grafisk form

Kontakt: tina@storasyster.nu

Ulla Edsköld Ramstedt

Företag: UR Creative Studio
Bransch: Uppfinnare

Kontakt: info@urcreativestudio.se

Victoria Reeve

Företag: Randstad AB
Bransch: Rekrytering

Kontakt: victoria.reeve@randstad.se

Åsa Iwanson

Företag: Spoton Solution
Bransch: Webbutveckling

Kontakt: asa.iwanson@spoton.se

KAVAI Ekonomisk förening

c/o Nadja Törnblad
Hovalidsvägen 18 A

513 50 Sparsör

Tel: 0733 57 15 23

info@kavai.se

  • Linkedin - Vit Circle
  • Facebook
  • Instagram