Om oss

Vi är ett kvinnligt affärsnätverk i Sjuhärad, och vi träffas nio gånger per år och utbyter idéer, kontakter och lyssnar på kvinnliga föreläsare.

MÅNGA SPÄNNANDE KONTAKTER

Hos oss får du mycket inspiration och lär känna många spännande kontakter. Därför är det också viktigt att du som medlem är aktiv, går på våra möten, läser på hemsidan och Facebook-sidan regelbundet och engagerar dig i arbetet med att skapa kontaktytor. Det vinner vi alla på!

Var beredd på att bli inspirerad men även på att inspirera andra. 

Vi lovar att det kommer att bli roligt också!

MÖTEN

Vi träffas på Sinnenas Hus eller Yxhammargården i Borås, mellan kl 15.00 och 17.00, men för att säkert veta plats och tid för nästa möte titta bland våra aktiviteter.

 

Här träffas vi och nätverkar, bjuder med gäster och lyssnar på en föreläsning i något spännande ämne, lätt förtäring, dryck, kaffe och kaka – och allt detta ingår i medlemsavgiften, f n 2.800 kr/år. Se datum för våra träffar under kalender. Och kom gärna en stund före så ni hinner mingla!

GÄSTER

Mötena blir extra roliga när vi har många gäster, och det är en del av medlemskapet att bjuda in dem. Gästen betalar 250 kr före mötet. Gäster kan besöka oss två gånger innan de blir medlemmar.

Du kan som gäst betala via Swish eller bankgiro och betalningen ska vara oss tillhanda senast måndag samma vecka som mötet är.

SWISH: 123–592 43 78 
BG: 376–5401 (senast fredagen innan)

STYRELSEN

Nadja Törnblad

Position: Ordförande
Tel: 0733 – 571523
Mail: nadja@hovaliden.se
Företag: Hovaliden Design AB

Johanna Lycken

Position: Sekreterare
Tel: 0736-20 60 03
Mail: johanna.lycken@joly.se
Företag: JoLy

Helene Benjaminsson

Position: Kassör

Tel: 0738-10 71 09
Mail: helene@kjelltex.se 
Företag: Kjelltex AB

Marie Nyström-Rahner

Position: Ledamot
Tel: 033 – 442480
Mail: marie@etcweb.se
Företag: Etcetera Offset & digitaltryck

Sylvia Danielsson

Position: Ledamot
Tel: 0704-80 60 60
Mail: sylvia@freshenergy.se
Företag: Fresh Energy

Erika Quist

Position: Ledamot
Tel: 0767-77 66 03
Mail: erika.quist@ekbergsstad.se 
Företag: Ekbergs Fönsterputs & Städ

VÅRA MEDLEMMAR

Amanda Follin

Företag: Endorfinkliniken
Bransch: Osteopat

Kontakt: amanda@endorfinkliniken.com

Amelie Honk

Företag: Masaya AB
Bransch: Webbyrå/Foto/Film

Kontakt: amelie@masaya.se

Anki Karlsson Torstensson

Företag: Protex AB
Bransch: Profilreklam

Kontakt: anki@protexab.com

Catharina Nord

Företag: IPM Ulricehamn
Bransch: Kommunikationsbyrå
Kontakt: catharina@ipmulricehamn.se 

Elise Slotte

Företag: ElisEss
Bransch: Föreläsare

Kontakt: elise@elisess.se

Erika Quist

Företag: Ekbergs Fönsterputs
Bransch: Städ

Kontakt: eeq@ekbergsstad.se

Eva N Edgren

Företag: Mary Kay
Bransch: Hudvård

Kontakt: beautydesign@telia.com

Helene Benjaminsson

Företag: Kjelltex AB
Bransch: Textil

Kontakt: helene@kjelltex.se

Helene Wennerlund

Företag: Let´s Talk Terapi
Bransch: Terapeut

Kontakt: info@letstalkterapi.se

Johanna Lycken

Företag: JoLy
Bransch: Projektledning

Kontakt: johanna@creditab.se

Johanna Pettersson

Företag: JP Consulting
Bransch: Arbetsrätt

Kontakt: helene@kjelltex.se

Karin Andresen

Företag: KAnd Advise AB
Bransch: Effektiva ledsystem

Kontakt: karin.andresen@kandadvise.se

Katarina Ysander

Företag: Ysan Grafisk form & foto
Bransch: Grafisk form

Kontakt: ysan@ysan.se

Katja Larsson

Företag: Borås Pilatescenter
Bransch: Pilates

Kontakt: katja@boraspilatescenter.se

Kerstin Nordgren

Företag: Imted AB
Bransch: Ledarskap

Kontakt: kerstin.nordgren@veolia.com

Lena Christoffersson

Företag: Lena C. – organisations-/företagsutvecklingskonsult
Bransch: Organisationsutveckling

Kontakt: lena@alvakerdesign.se

Lotta Gustafsson

Företag: Rexel Sverige AB
Bransch: Elgrossist

Kontakt: lotta.andersson@rexel.se

Lotta Wallner

Företag: Lowatex AB
Bransch: Textil

Kontakt: lotta@lowatex.se

Malin Barahona

Företag: Helhetens Hus
Bransch: Konsult

Kontakt: malin@helhetenshus.se

Maria Alriksson

Företag: Alrikssons Betong AB
Bransch: Konsult
Kontakt: maria@alrikssons.se

Maria Lindgren

Företag: Maria Lindgren AB
Bransch: Terapeut

Kontakt: marialindgren186@gmail.com

Maria Ullinger

Företag: KPMG
Bransch: Revisor

Kontakt: maria.ullinger@kpmg.se

Marie Nyström-Rahner

Företag: Etcetera Offset AB
Bransch: Tryckeri

Kontakt: marie@etcweb.se

Mia Westerlind

Företag: ACG Gruppen
Bransch: HR

Kontakt: mia.westerlind@acg.se

Monica Sandbecker

Företag: Sveba Dahlén AB
Bransch: Bakugnar

Kontakt: monica.sandbecker@sveba.com

Nadja Törnblad

Företag: Hovaliden Design AB
Bransch: Marknadsföring

Kontakt: nadja@hovaliden.se

Neda Babaabadi

Företag: Facil
Bransch: Industri

Kontakt: neda.babaabadi@gmail.com

Petra Hedblom

Företag: Järngrinden projektutveckling AB
Bransch: Fastighet

Kontakt: petra.hedblom@jarngrinden.se

Pia Rundberg

Företag: AB Söderbergs Redovisning
Bransch: Bokföring

Kontakt: pia@absoderberg.se

Sarah Norving

Företag: Drivhuset
Bransch: Utveckling

Kontakt: sarah.norving@drivhuset.se

Susanne Kjöllerström

Företag: Spira of Sweden
Bransch: Textil

Kontakt: susanne.kjollerstrom@spiraofsweden.se

Sylvia Danielsson

Företag: Looptree Interaction AB/Fresh Energy
Bransch: Textil

Kontakt: sylvia@freshenergy.se

Tina Nyberg

Företag: Storasyster
Bransch: Grafisk form

Kontakt: tina@storasyster.nu

Ulla Edsköld Ramstedt

Företag: UR Creative Studio
Bransch: Uppfinnare

Kontakt: info@urcreativestudio.se

Victoria Reeve

Företag: Randstad AB
Bransch: Rekrytering

Kontakt: victoria.reeve@randstad.se

KAVAI Ekonomisk förening

c/o Nadja Törnblad
Hovalidsvägen 18 A

513 50 Sparsör

Tel: 0733 57 15 23

info@kavai.se

  • Facebook
  • Instagram